ChemResist Resin Ribbon, 110mmx300m (4.33inx984ft), Resin; stocked, 645 mm (25.4in) core, Black, 6/box | 08000CR11030
Product Family: ChemResist Series
Part #: 08000CR11030
Brand: Zebra Technologies
Status: Production
Product Description
Contact Us For Volume Pricing
Minimum Advertised Price
Adding to cart… The item has been added
Same day shipping when ordered by 6PM ET
Brand:
Zebra Technologies
SKU:
08000CR11030
Product Type:
Tabletop/Industrial
Shipping:
Calculated at Checkout
Product Family:
ChemResist Series
Weight:
6.00 LBS
Product Description:
Wax/Resin Ribbon, 4.33inx984ft, ChemResist, 1in core
Carton Weight:
4.8 lbs.
Length Inches:
1476'
Length:
450m
Width(Inches):
4.33";ZIP_SHIP_RIBBONS_WIDTH_MM=110mm"
Per Carton:
6
Per Outer Box:
6
Ribbon Series:
ChemResist
Ribbon Type:
Resin
Series Description: